АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА ПРО ЕКОНОМІЧНИЙ І СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК НОВОВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ за І квартал 2022 року

Протягом звітного періоду 2022 року робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування міста була спрямована на виконання  завдань Програми економічного і соціального розвитку Нововолинської міської територіальної громади на 2020-2022 роки.

Шахтами міста за І квартал 2022 року видобуто 4,3 тис.т вугілля, що на 0,6 тис.т більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Планове завдання вугільні підприємства ДП «Волиньвугілля» виконали на 47,9 відсотка.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, за 2021 рік становив 744,8 млн грн, в тому числі продовольчі товари – 308,3 млн грн, непродовольчі товари – 436,4 млн грн.

За 2021 рік обсяги товарного експорту у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшились на 51,1 % і становлять 64456,1 тис. дол. США, імпорту збільшились на 13,5 % і становлять 128414,8 тис. дол. США. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі склало 63958,7 тис. дол. США.

Розв’язання проблеми забезпечення своєчасної виплати  заробітної плати  та погашення заборгованості з неї перебуває на постійному контролі місцевих органів влади. Регулярно проводяться засідання міської комісії з питань забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано керівників відповідних служб, підприємств, установ і організацій, які не забезпечують своєчасну, у повному обсязі виплату заробітної плати працівникам.

Станом на 01.02.2022 заборгованість з виплати заробітної плати в економічно-активних підприємствах становила 9689,2 тис.грн.