Імунізація зберігає життя

Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців, усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні. В умовах воєнного стану імунізація – чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань і їхніх наслідків. Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря щеплень – не виняток.

З 24 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації.

Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних хвороб. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороб. Інших перевірених ефективних способів запобігання інфекційним захворюванням не існує. Загартовування, повноцінне харчування та інші елементи здорового способу життя дуже важливі для здоров’я дитини. Але все це не може захистити її від інфекцій та їхніх ускладнень, проти яких проводиться імунізація.

Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні дитина отримує захист від 10 інфекцій : гепатит В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту. Ці вакцини безоплатні, адже їх закуповують державним коштом.

Вакцинація проти більшості інфекцій проводиться у віці до півтора року. Дитину слід захистити до того, як вона почне активно контактувати з іншими дітьми у дитячому садку або на дитячому майданчику. Чим більше дитина, яка не отримала щеплення, спілкується з іншими дітьми й дорослими, тим вищим є ризик заразитися і захворіти.

Батьки повинні ознайомитися з Календарем щеплень і робити все можливе, щоб його не порушувати. Через невчасно зроблені вакцинації може виробитися нестійкий імунітет і дітки будуть хворіти на небезпечні інфекційні захворювання.

Серед дорослого населення також проводиться імунопрофілактика проти дифтерії та правця, а саме : перша планова ревакцинація дорослих за віком проводять у віці 26 років з подальшою плановою імунізацією з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення. У період воєнного стану це питання є надзвичайно актуальним для збереження здоров’я військовослужбовців, а також цивільного населення.

Важливо зробити  додаткові щеплення з урахуванням епідсезону — проти грипу та COVID-19. Якщо ви вже маєте 2 дози, то попіклуйтесь про бустерну чи додаткову.

Імунізація у першу чергу спрямована на захист здоров’я наших дітей !

Тільки своєчасне щеплення захистить від інфекційних хвороб !!

Щороку вакцинація рятує 2–3 мільйони людей в усьому світі від небезпечних захворювань та щороку запобігає 1,5 мільйона летальних випадків унаслідок інфекційних хвороб.

Закликаємо усіх жителів громади, а також тимчасово переміщених осіб — надолужте пропущені щеплення за віком, не тільки для дітей, але і для себе.

Вакцинуйтеся!

Ольга БАРНА, лікар епідеміолог Нововолинського відділення

Володимир-Волинського районного відділу

ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ»