День охорони праці у 2022 році

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 року № 685/2006 щороку 28 квітня, в Україні, як і у світі, відзначається День охорони праці.

Враховуючи повномасштабну збройну агресію (рф) проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року всі зусилля країни спрямовані на захист Батьківщини. В цей складний час бізнес та працівники – друга лінія оборони, фундамент економічної стабільності та безцінна допомога Збройним силам України.

Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних ризиків, що призводять до погіршення умов праці у усіх галузях економіки. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.

Так, за час збройної агресії зареєстровано понад 110 нещасних випадків на виробництві, що підлягають спеціальному розслідуванню, в яких постраждали 191 працівник, у тому числі 115 із смертельним наслідком.

При виконанні трудових обов’язків через активні бойові дії постраждали 94 працівники, 50 з них загинули. На підприємствах соціально-культурної сфери – 57 осіб, в тому числі 28 осіб із смертельним наслідком;

  • транспорту – 12 осіб, в тому числі із смертельним наслідком 7 осіб;
  • енергетики – 14 осіб, із смертельним наслідком 6 осіб;
  • житлово-комунального господарства – 5 осіб, із смертельним наслідком 3 особи;
  • інші галузі – 6 осіб.

Наразі Держпраці України спільно із Фондом соціального страхування України використовують всі можливі засоби для поширення інформації з питань безпеки праці. Відповіді на найбільш поширені запитання розміщуються на офіційному ВЕБ-сайті служби та на сторінках у соціальних мережах, регулярно розміщуються інформаційні повідомлення в засобах масової інформації, через надання індивідуальних консультацій спеціалістами відповідних служб.

Держпраці, з метою оперативного поширення інформації та для отримання відповідей на найбільш актуальні запитання запустила «Телеграм бот» та створили інформаційний портал про трудові відносини в умовах воєнного стану (pratsia.in.ua). За допомогою цього порталу можна отримувати консультаційну допомогу онлайн або знайти відповіді на найбільш розповсюджені запитання.

Держпраці розроблені та розміщені на сайті рекомендації для роботодавців щодо організації виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнних (бойових) дій; рекомендації для роботодавців щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників під час експлуатації вантажопідіймального устаткування в умовах бойових дій; рекомендації для роботодавців щодо безпеки та здоров’я працівників сільського господарства в умовах бойових дій, тощо.

Отож, у Всесвітній день охорони праці та День охорони праці в Україні просимо всіх вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві, як у мирний час, так і під час воєнного стану.

Фонд соціального страхування України, Нововолинське відділення