Як вберегтися від захворювання на грип та ГРВІ?

За даними оперативної інформації на території Нововолинської громади за 49 тиждень 2022 року на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі корона вірусну інфекцію захворіла 101 особа, що на 8%  більше ніж за попередній 48-й тиждень. Серед захворілих 57% становлять діти до 17 років.

Інтенсивний показник захворюваності за даний період становить 181,7 на 100 тис. населення, що на 74,7% нижче епідемічного порогу та відповідає низькому рівню інтенсивності епідемічного процесу. Серед усіх захворілих (ГРВІ+COVID-19) 98% становили хворі з діагнозом ГРВІ. Симптоматика ГРВІ та коронавірусної хвороби подібні, тому при перших симптомах обов’язково звертайтеся за меддопомогою до сімейного лікаря.

За останній тиждень на території громади щеплено проти грипу 46  осіб.  Всього з початку епідсезону вакциновано   103 особи, з них 6  дітей та 92 медичних працівників.

За даними вірусологічних досліджень в  області, крімкоронавірусної інфекції, циркулює вірусгрипу А (Н3)  не субтипованого, парагрипу, аденовіруси, RS-віруси, метаневмовіруси.

Кроки для профілактики грипу:

• Вакцинуйтеся.

Найперший та найважливіший крок для профілактики грипу – вакцинація. Щорічне щеплення проти грипу вбереже від зараження вірусами та значно зменшить ризик захворіти на грип. Сьогодні існує багато штамів вірусу грипу. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх. Проте щеплення захищає від найбільш поширених штамів.

Що дає щеплення проти грипу:

Знижує ризик захворювання на грип,
Зменшує кількість візитів до лікаря,
Зменшує кількість пропущених у зв’язку із хворобою робочих або навчальних днів,
Запобігає розвитку серйозних ускладнень.

• Дотримуйтеся профілактичних заходів.

Прості профілактичні заходи допоможуть запобігти поширенню вірусів грипу і зберегти ваше здоров’я. Уникайте близького контакту з хворими. Якщо захворіли ви, то намагайтеся як найрідше перебувати поряд із іншими людьми, щоб не заразити їх. Якщо у вас є симптоми грипу, то залишайтеся вдома. При кашлі чи чханні прикривайте ніс та рот серветкою. Не нагромаджуйте використані серветки у кишенях чи на столах. Одразу після використання викидайте їх у смітник. Часто мийте руки з милом. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте антисептики для рук (спреї або гелі на спиртовій основі). Намагайтеся не торкатися обличчя, особливо зони очей, носа та рота. Саме через ці органи мікроби найшвидше проникають в організм. Протирайте та дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу.

Приймайте противірусні препарати тільки за призначенням лікаря.

Щоб лікування було ефективним, дотримуйтесь усіх вказівок лікаря щодо застосування таких препаратів.