Епідситуація щодо грипу та ГРВІ в Нововолинській територіальній громаді

З початку епідсезону, який розпочався з 7 жовтня 2022 року, на території громади  на гострі респіраторні вірусні інфекції, в т.ч. коронавірусну хворобу захворіло 1492 осіб, перехворіло 3 % міського населення. З-поміж захворілих 54% становлять діти віком від 0 до 17 років, 58% з яких школярі. Госпіталізовано  з приводу грипу та ГРВІ з початку епідсезону  61 особи. Летальних випадків від грипу не зареєстровано. Станом на 16 січня зареєстровано 3 випадки грипу А, з них 2 дорослих, 1 – дитина.

За даними оперативної інформації на території громади за 02 тиждень 2023 року на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі коронавірусну інфекцію спостерігається  незначне зниження захворюваності. Всього  захворіло 54 особи, що на 52%  менше ніж за попередній 01-й тиждень.

Серед захворілих 37% становлять діти до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності за даний період становить 108,9  на 100 тисяч населення, що на 84,8% нижче епідемічного порогу та відповідає низькому рівню інтенсивності епідемічного процесу. Серед усіх захворілих (ГРВІ+COVID-19) 98% становили хворі з діагнозом ГРВІ. Симптоматика ГРВІ та коронавірусної хвороби подібні, тому при перших симптомах обов’язково звертайтеся за меддопомогою до сімейного лікаря.

За даними вірусологічних досліджень в  області, крім коронавірусної інфекції, циркулює вірус грипу А (АН3), не субтипованого, парагрипу, аденовіруси, RS-віруси,  риновіруси,  метаневмовіруси.

Щорічна вакцинація — найефективніший засіб для профілактики грипу та запобігання важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику: медичні працівники,  вагітні,  особи старше 65 років, так як  імунітет із віком послаблюється,  люди із хронічними захворюваннями, у котрих  ризик ускладнень грипу значно підвищується, а також учителі  та усі, хто працює в місцях скупчення людей.

За останній тиждень на території громади вакциновано від грипу 1 особу .

Всього з початку епідсезону вакциновано 108 осіб, з них 8 дітей та 92 медичних працівників

Оскільки заходи профілактики подібні для грипу та COVID-19 і  надалі рекомендуємо дотримуватися протиепідемічних заходів, зокрема, правильно використовувати захисні маски, дотримуватись соціальної дистанції, провітрювання приміщень, регулярно мити руки та вакцинуватися. Оскільки ці прості протиепідемічні правила допоможуть вберегтися від інфікування як будь-яким штамом коронавірусної хвороби COVID-19 так і грипом.