Міська комісія з питань ТЕБ та НС рекомендувала скасувати окремі послаблення протиепідемічних заходів

Рішення позачергового засідання  регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, яким вирішили скасувати деякі послаблення протиепідемічних заходів на території області, розглянули  сьогодні, 5 червня 2020 року, на  засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС.  

У Нововолинську ситуація із поширенням коронавірусу дещо стабілізувалася. Якщо у місті маємо зареєстрованих 78 випадків захворюваності на  СOVID- 19, то в інших містах і районах області, таких, наприклад, як Луцьк, Ковель чи Ківерці, показник є значно вищим.

-Однак, якщо пройтися вулицями міста, то я не бачу, що у нас карантин. Багато хто його не виконує: від носіння масок до дезінфекції, від  дотримання дистанції до масового скупчення, – зауважив міський голова Віктор Сапожніков  і вкотре  звернувся до нововолинців бути відповідальними, адже   ніхто не може гарантувати того, що  в результаті такого ставлення до карантинних вимог ситуація не погіршиться.

На підтвердження цього членам комісії  продемонстрували відзнятий ролик про порушення карантинних норм на Нововолинському ринку.

Заступник міського голови Олександр Громик навів останні спостережні дані під час інспектування ринку і поставив запитання його директору Ігору Федоришину: чому зі сторони відповідальних осіб порушується дотримання покупцями та продавцями маскового режиму, відсутня система оповіщення та чому продуктовий ринок не відокремлений  від промислових рядів?

Керівник ринку  пояснює, що вже тричі зламують перегородки. Каже, що загалом контролювати людей у базарні дні надзвичайно складно. Щосереди і щоп’ятниці проводить наради  і пообіцяв розібратися з контролерами, котрі допускають порушення. Натомість просить допомоги у правоохоронців, адже непоодинокі випадки, коли автомобілі стають і  торгують з них у невстановлених місцях.

Керівник робіт з ліквідації надзвичайної ситуації, перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський наголосив на посиленні роботи з боку  як адміністрації ринку, так і правоохоронних органів, адже  у  разі невиконання усіх вимог можемо мати зростання захворюваності й тоді  будемо змушенні   вводити більш жорсткі карантинні обмеження.

Андрій Сторонський озвучив протокольне рішення  регіональної комісії  з питань ТЕБ та НС №19 від 4 червня 2020 року, яким  скасовуються  раніше дозволенні карантинні  послаблення.   Це рішення міська комісія з питань ТЕБ та НС  рекомендує керівникам підприємств, установ, організацій, суб’єктам господарювання (підприємцям)  взяти до виконання.

Зокрема, рекомендували заборонити спортивні заходи та роботу фітнес-залів. Акцентували увагу на  забезпеченні чіткого контролю за дотриманням карантинних норм у храмах міста під час  проведення святкових Богослужінь.

У місті залишається функціонувати  громадський транспорт, працюватимуть  магазини, ринки з дотриманням усіх вимог, визначених Постановою Головного санітарного лікаря України.

Відповідно до рішення міської комісії з питань ТЕБ та НС з наступного вівторка у садочках  працюватимуть   чергові групи,   але лише 9  замість раніше запланованих 22. До відвідування дитячого дошкільного закладу допускатимуть лише тих, в кого є гостра потреба і офіційно працюють обоє батьків.

Відділ інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.