Підтримкою держави відтепер можуть скористатися підприємці без найманих працівників

Відтепер допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися  фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачують єдиний соціальний внесок.  Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме – ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Допомога по частковому безробіттю на період карантину  надається центром зайнятості  фізичним особам-підприємцям, які є застрахованими особами із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності у зв’язку з карантином.  Та протягом 30 календарних днів після його завершення в разі сплати  фізичною особою-підприємцем, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності. Допомога  виплачується із розрахунку двох третин бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць. З допомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину фізичній особі-підприємцю необхідно звернутися протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску і  надати необхідний пакет документів:

  • Заяву у довільній формі. Але в ній обов’язково слід зазначити інформацію про належність ФОП до суб’єктів малого або середнього підприємництва. Такий статус треба підтвердити копією декларації по доходи ФОП (тобто декларації про майновий стан та доходи для «загальників» або декларації про єдиний податок) за попередній рік.
  • Копію наказу про зупинення або скорочення діяльності. Йдеться, звісно, про підприємницьку діяльність, а причина – карантин, введений постановою КМУ №211 та подовжений постановою № 392. При цьому треба буде чітко вказати дату початку такого зупинення або скорочення – вона має велике значення.
  • Відомості про себе (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорту – для тих, хто від цього номеру відмовився).
  • Довідку від ДПС про сплату ЄСВ за останні 6 місяців, які передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Для виплати  допомоги по частковому безробіттю на період карантину  Нововолинський міській філії Волинського обласного центру зайнятості  передбачено виділення коштів в сумі 4 млн. грн.

З початку реалізації даного проекту правом на отримання такої допомоги вже скористалися суб’єкти малого та середнього підприємництва нашого міста, що використовують найману працю.

Станом на 09 червня  2020 року вже прийнято 9 позитивних рішення щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину  для покриття витрат на заробітну плату  306 працівникам, ще 7 звернень  знаходяться на стадії розгляду.

Тому фізичні особи-підприємці, які мають підстави для оформлення допомоги по частковому безробіттю на період карантину, не зволікайте. Для отримання кваліфікованої консультації щодо оформлення допомоги, звертайтеся в Нововолинську міську філію Волинського обласного центру зайнятості.

Відділ з питань праці.