Легалізація праці та заробітної плати – альтернативи немає

Після послаблення карантинних обмежень у місті відновлено інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями.  Головна  мета  заходів – інформування суб’єктів господарської діяльності щодо  найбільш ефективних способів додержання законодавства про працю з питань оформлення трудових відносин.

Протягом серпня 2020 року робочою групою  з питань легалізації виплати заробітної плати  та зайнятості населення було  відвідано і проведено обстежень у 48 роботодавців. За результатами таких  обстежень   легалізовано працю 14 осіб.

Також спеціалістом відділу з питань праці виконавчого комітету Нововолинської міської ради у  12 суб’єктів господарювання проведено превентивно-роз’яснювальну роботу щодо застосування нових норм трудового законодавства. Під час роз’яснювальної роботи  роботодавцям наголошувалось на перевагу офіційного працевлаштування,  на неприпустимість допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин,  про фінансові ризики і наслідки при використанні незадекларованої праці. В результаті превентивних заходів з 13 працівниками були укладені трудові договори.

Легалізація зайнятості населення є вкрай необхідною не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а і для наповнення місцевого бюджету, у тому числі для розвитку інфраструктури громади.

Тому робота у даному напрямку триватиме і надалі.

        Відділ з питань праці.