Пам’ятник захисникам України у Нововолинську буде

Сьогодні, 3 вересня 2020 року, у залі засідань міської ради відбулася нарада за участю представників робочої групи з підготовки, виготовлення та встановлення пам’ятника загиблим учасникам Революції Гідності та воїнам антитерористичної операції, у якій взяв участь голова Благодійної організації «БФ «Пам’яті Небесної Сотні» Андрій Павленко.

Керівник Благодійного Фонду завітав до Нововолинська зі своїми напрацюваннями-макетами, які підготував разом з архітекторами і скульпторами спеціально для нашого міста, попередньо ознайомившись із місцями розташування пам’ятника загиблим захисникам України.

Міський голова Віктор Сапожніков нагадав, що попередньо визначилися на двох локаціях встановлення монументу,  які пізніше будуть винесені на обговорення громадськості: у парку культури та відпочинку з боку входу від фонтану  на проспекті Перемоги. Там запланували зробити благоустрій території:  реставрацію сходів, викладення бруківки, облаштування освітлення. Ще одне місце розташування пам’ятника, яке пропонують члени  ГО «Незламні Нововолинці», – у сквері біля площі В’ячеслава Чорновола.

Насамперед Андрій Павленко продемонстрував модель обеліска, який виготовили зі спеціального архітекторського пластиліну. Висота такого пам’ятника сягає 12 метрів. За словами голови фонду, вирішили для Нововолинська запропонувати таку величну споруду. Пам’ятного знака таких масштабів немає ніде в Україні, до того ж, його ідея наповнена символікою.

 

Розглянули й інші моделі.

 

Присутні зупинилися на трьох варіантах, однак який саме пам’ятник і де він буде встановлений, вирішуватиме громадськість. За словами міського голови Віктора Сапожнікова, після того, як мешканці міста висловлять свої думки, тоді й буде конкретне рішення. Однак, вже до Дня Незалежності України та 71-річчя міста Нововолинська сподіваються встановити пам’ятний знак.

«Ми робимо серцем. Хлопці на Небі сьогодні були поруч і допомогли… було і натхнення і наснага. Тепер громадські обговорення і кропітка робота», – написав після від’їзду з Нововолинська у Фейсбуці Андрій Павленко.

 

 

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.