Які зміни в оформленні субсидій на оплату житлово-комунальних послуг чекають на жителів Нововолинської громади?

Сьогодні, 13 січня, начальник управління соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради Наталія Волчанюк провела пресконференцію для місцевих ЗМІ, де розповіла про зміни в процесі оформлення субсидій.


У період опалювального сезону 2020-2021 років, з урахуванням адміністративної реформи та карантинних обмежень, Кабінет Міністрів України прийняв нові Постанови щодо призначення субсидій.

Завдяки програмі надання житлових субсидій жителі міста мають можливість менше сплачувати за комунальні послуги. Субсидія призначається як в готівковій, так і в безготівковій формі.
Перерахунки на опалювальний період були здійснені автоматично. Громадяни, які не користувалися субсидією, мають змогу зараз подати звернення електронною поштою або звичайним листом.

У зв’язку з приєднанням до Нововолинська шести сіл, управління соціального захисту населення буде працювати і з сільськими мешканцями. Варто відзначити, що фахівці управління прийом звернень і громадян не проводять. З 1 січня цього року заяви подаються через Центр надання адміністративних послуг.

Відповідно до Постанови КМУ №1282 від 16.12.2020 року внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій. Зокрема, не призначається субсидія у разі, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв.м для квартир і 230 кв.м – для будинків.

Не враховується при визначенні субсидії майно, отримане у спадок. Також знято обмеження щодо переліку країн для громадян, які офіційно набувають страхового стажу за кордоном або здійснюють догляд за дитиною до досягнення нею трьох років.

У зв’язку зі збільшенням тарифів на комунальні послуги, збільшився і розмір субсидії. Варто відзначити, якщо сума призначеної ЖС перевищує 5 тисяч гривень на місяць, її виплата здійснюється у грошовій, безготівковій формі.

Важливо! Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема:
⁃ зміни персональних даних (паспорт, код);
⁃ зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні та їх соціального статусу (вихід на роботу, оформлення пенсії, навчання);
– зміни у складі сім’ї (одруження, розлучення);
⁃ зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання та зміни виконавця комунальних послуг.

Також потрібно своєчасно повідомити органи соціального захисту населення, у разі купівлі транспортного засобу, рік випуску якого, менший п’яти років або здійснена покупка на суму більше 50 тисяч гривень.