Відбулась комісія з питань захисту прав дитини

У виконавчому комітеті міської ради систематично проводяться засідання комісії з питань захисту прав дитини, основними завданнями якої є сприяння  забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

12 серпня під головуванням заступниці міського голови Вікторії Скриннік відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, 16 у цьому році.

Члени комісії затвердили індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Розглянули питання, щодо:

–  вирішення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини (батькам роз’яснені їх права та обов’язки відповідно до чинного законодавства, для розв’язання даного спору прийнято рішення в інтересах дитини. Також батькам наголошено, що особисті конфлікти між ними не повинні порушувати інтереси дитини, спричиняти на неї негативний вплив);

– доцільності / недоцільності позбавлення батьківських прав  матері відносно малолітніх дітей (члени комісії одноголосно вирішили, що є підстави для позбавлення її батьківських прав відносно дітей, через її свідоме самоухилення від виконання своїх батьківських обов’язків);

– зміни прізвища неповнолітньої дитини, яка має статус дитини, позбавленої батьківського піклування та бажає мати прізвище свого піклувальника. Враховуючи законодавство, яке регулює дані питання, комісія погодила прохання дитини.

– підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України (з поданих заявницею документів та з інформації, зібраною службою у справах дітей, комісія встановила місце проживання дитини. Дане рішення заявниці необхідне для тимчасового виїзду з дитиною за межі України, на строк до одного місяця, без нотаріально посвідченої згоди батька дитини, який проживає окремо);

погодження заяви особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування про вирішення питання придбання матеріалів для проведення поточного ремонту житла, яке їй належить на праві користування.

Підсумувавши кожне питання, членами комісії прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.