Як не потрапити на інтернет-шахраїв

Володимир-Волинська прокуратура інформує про розповсюджені способи незаконного заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою, вчинені з використанням електронно-обчислювальної техніки, зокрема із наданням доступу до банківських платіжних карток, з метою запобігання у майбутньому вчинення нових кримінальних правопорушень.

1. Шахрайства, пов’язані з покупками через мережу Інтернет

Низька ціна товару, значно нижча від конкурентів, необхідна повна або часткова передоплата, відразу повинна насторожувати покупця. Така схема шахрайства є найпоширенішою. Продавець виставляє низьку ціна, але просить обов’язково передоплату, повну або часткову, відмовляється від оплати у відділенні служби доставки. В таких випадках покупець, оплативши товар, його частину чи вартість доставки, досить часто залишається з нічим.

Основне правило покупок в Інтернет – передоплату вносить тільки перевіреним продавцям, з іншими оплачувати товар після отримання у відділенні пошти.

2. Шахрайства, пов’язані з продажами через мережу Інтернет

Продаючи товар через Інтернет за допомогою онлайн – бірж оголошень, також можливо стати жертвою шахрая. Під приводом оплати товару шахрай буде намагатися дізнатися усі дані платіжної картки покупця, за допомогою яких зможе зняти гроші з карткового рахунку. Щоб вберегти себе від збитків
необхідно запам’ятати наступні прості правила:

  • Для оплати на картку достатньо знати номер з 16 цифр, в жодному разі не повідомляти строк дії картки та CVV код (знаходиться на зворотній стороні картки).
  • Для оплати на картку не потрібно отримувати жодних СМС повідомлень чи підходити до банкомату, не повідомляти шахраям дані СМС повідомлень, які надходять на картку покупців, та не проводити жодних операцій у банкоматі на вимогу.

3. Віруси шифрувальники та інше шкідливе програмне забезпечення.

Серйозною проблемою на даний час є розповсюдження комп’ютерних вірусів, особливо небезпечними є віруси шифрувальники. Після зараження такими вірусом, він шифрує файли і відновити їх після дії вірусу не зможе жоден антивірус. Найчастіше такі віруси розповсюджують через електронну пошту.

Щоб вберегтися від вірусів потрібно використовувати надійне антивірусне програмне забезпечення, не відкривати електронні листи та посилання в цих листах з невідомих адрес, зберігати копії важливих даних на різних носіях (флеш накопичувачах, інтернет – сховищах, тощо).

4. Інтернет – жебрацтво.

В Інтернеті можуть з’являтися оголошення від благодійних організацій, притулків, батьків з проханням про матеріальну допомогу на лікування хворим дітям. Шахраї можуть вигадувати історії про хвороби, ілюструючи фотографіями чужих дітей, або створювати оголошення – дублери реальних благодійних організацій, які є точною копією справжнього, змінюються тільки реквізити для перерахунку грошей.

Для того, щоб не попастися на “гачок” і не віддати свої гроші у руки шахраїв, не потрібно лінуватись передзвонити в зазначену організацію, уточнити номер розрахункового рахунку або відвідати її особисто, переконатися в достовірності розміщеної інформації, з’ясувати всі подробиці справи, а потім вже вирішувати – передавати гроші чи ні.

5. Ви виграли цінний приз

В соціальних мережах розповсюджений такий вид шахрайства як «фейкові» розіграші з цінними призами. Потеплілому може прийти повідомлення, що він став призером розіграшу, призом в якому є цінний приз, який можна отримати буквально зараз, проте необхідно оплатити невелику суму за доставку, митне оформлення, комісію, тощо. Сума оплати зазвичай незначна, значно менша вартості призу, проте, здійснивши передоплату, жодного призу ніхто не отримає.

6.Шахрайства пов’язані із пандемією COVID-19

Шахраї дуже швидко пристосовуються до подій у суспільстві та світі, вигадуючи нові схеми обману громадян. Так, у зв’язку із пандемією вірусу COVID-19, поширеною схемою шахрайства стало виманювання інформації про банківські картки громадян під приводом нарахування державної допомоги.

Зокрема, у мобільному додатку Viber шахраями запущена розсилка повідомлень з наступним змістом:

«Скористайтесь новою послугою Приват24! У зв’язку із поширенням коронавірусу даємо кожному користувачу по 800 грн, яких не потрібно повертати, а є державною допомогою за указом президента!Дякуємо, що Ви з нами, Ваш Приват24! Вкажіть Ваші данні щоб підтвердити Вашу особу і кошти буде нараховано: номер картки, дійсна до, CVC код».

Наголошуємо: не відповідайте на такі повідомлення, не телефонуйте за вказаними номерами, не переходьте за посиланнями, які містяться в таких повідомленнях, не розголошуйте та не надсилайте нікому в жодному разі свої персональні дані, термін дії платіжної картки та CVC код (три цифри на зворотному боці картки)! Працівники банків не мають права та не можуть запитувати вас про це!

Крім того, упродовж року зросла кількість звернень громадян по факту оформлення та отримання третіми особами онлайн–кредитів з використанням паспортних даних потерпілих. Причиною даних злочинів є надання громадянами своїх персональних даних при оформленні банківських рахунків, дисконтних та накопичувальних карток в магазинах та супермаркетах з надання ними дозволу на обробку своїх персональних даних.

У зв’язку з наведеним вище, наголошуємо на недопущенні громадянами фактів передавання своїх персональних даних третім особам, не проводити покупки в мережі Інтернет на неперевірених веб-ресурсах, не здійснювати передоплати за купівлю товарів та при отриманні на мобільні телефони сумнівних смс-повідомлень, емітованих від банківських установ, одразу звертатись у відділення банку та не вести телефонних переговорів за номерами, які вказані в смс-повідомленнях.

Нововолинська міська філія Волинського обласного центру зайнятості повідомляє

Шановні клієнти служби зайнятості!

Ми полегшили процедуру подання документів до центрів зайнятості.
Відтепер це дуже просто. Вам потрібно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю! Бланки тут: https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.

Продовжити читати

Проведено перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Продовжити читати

Понад 400 звернень громадян надійшло у виконавчий комітет міської ради в І кварталі 2020 року

У виконавчий комітет Нововолинської міської ради протягом   першого кварталу 2020 року надійшло 401 звернення, з них 325- письмових  та 76 – усних,  що на 72 звернення  менше, ніж за відповідний період  попереднього року.

Міський голова та його заступники  упродовж цього періоду провели 27 прийомів, під час яких звернулося 76 громадян.

Зареєстровано 20 колективних і 19 повторних звернень

Надійшло 98 звернень від найменш соціально-захищених верств населення.

Від вищих органів влади отримано 67 звернень, із них 54 – з «Урядової гарячої лінії», значна частина питань стосувалася нарахування і призначення субсидій.

Зареєстровано 9 запитів на інформацію та 29 депутатських звернень.

Найчастіше у своїх зверненнях жителі міста порушували питання  житлово-комунального господарства, зокрема, благоустрою доріг, тротуарів, знесення зелених насаджень, косіння трави,   ремонту покрівлі житлових будинків, освітлення вулиць, водопостачання, заміни водопровідних труб, забезпечення неякісною питною водою.

Більше  160 звернень  стосувалося  соціального захисту населення, з них 105 – про надання матеріальної допомоги на лікування.

Відділ організаційно-виконавчої роботи міськвиконкому.

 

 

Ситуація погіршується. Міська влада просить дотримуватися карантинних вимог

Сьогодні, 13 квітня, на черговому брифінгу міський голова Віктор Сапожніков розповів про ситуацію із із захворюваністю на коронавірус у місті.

-На жаль,  вона погіршується.   Маємо 11 підтверджених випадків захворюваності на COVID-19. На сьогодні встановлено 84 контактні особи, їхня кількість збільшується. Серед них – 46 працівників центральної міської лікарні, 1 медпрацівник  центру ПМСД та 11 – зі швидкої допомоги, 14 пацієнтів терапевтичного відділення. Методом ПЛР обстежено 67 осіб.  Із них в 11  підтверджено захворюваністьу восьми  –  негативний результат, 1 – під сумнівом.  Очікуємо на результати  ще 47 людей.

Є   смертельний випадок. В  обласній клінічній лікарні помер  мешканець  нашого міста. Захоронення  відбулося  цими вихідними відповідно до встановлених правил і норм,  повідомив   Віктор Сапожніков.

Міський голова закликав  більше уваги приділяти дотриманню карантинних вимог  та самоізоляції.

Відділ з питань інформаційної політики,

комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.

 

Забезпечуємо усім необхідним-лікарів, комунальників, правоохоронців

Міська влада продовжує працювати у напрямку   забезпечення усіх   служб,  задіяних у боротьбі з коронавірусом, необхідними матеріалами та засобами.

Міський голова Віктор Сапожніков  повідомив, що за період карантину медичним установам міста передали   1680 одноразових халатів;  15 000 одноразових стерильних рукавичок;  500 окулярів одноразових;  медикаменти для симптпматичного лікування COVID-19 на суму 715 тисяч гривень.  І це ще неповний перелік.

Як зазначив Віктор Сапожніков, тільки за останній тиждень придбали  235 штук халатів хірургічних ізоляційних; 480 штук   комплектів захисного одноразового медичного одягу.

Комунальним службам виділили ще одну одиницю техніки для дезінфікування вулиць і тротуарів й вже продезіфінкували 22 км доріг. Крім того, придбали 820 пар некрилових рукавичок, 22 захисні костюми, окуляри, маски, термометри, розпилювачі, 311 л дезінфікуючих засобів, санітарні пакети та ін.

Працівники поліції отримали  дезінфікатори, термометри безконтактні, 500 масок, 900 респіраторів, рукавички, окуляри, комбінезони за кошти міського бюджету.

-Ми й далі працюємо над тим, щоб поповнювати запас захисного одноразового медичного одягу, масок-респіраторів та інших необхідних матеріалів, – зазначив Віктор Сапожніков.

Він подякував усім, хто дотримується умов карантину. Адже на вулицях міста суттєво поменшало перехожих. На жаль, не всі розуміють, що лише доклавши спільних зусиль, ми переможемо недугу, яка із кожним днем набирає обертів.

«Тримаймося разом! Працюємо далі! Бажаю міцного здоров’я. Нехай Господь нас оберігає!», – наголосив керівник міста.

Відділ з питань інформаційної політики,

комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.

 

У Нововолинську зареєстровано шість нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію

12 -го квітня  отримали результати ПЛР-діагностики, що підтвердили захворювання коронавірусом  ще у шістьох  осіб.

Усього  зафіксовано 12 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі 1 – летальний.

Шестеро пацієнтів із нашого  міста знаходяться вдома під наглядом свого сімейного лікаря та отримують необхідне лікування амбулаторно. Четверо  перебувають в інфекційному відділенні Нововолинської центральної міської лікарні. Один пацієнт з  числа контактних осіб померлого нововолинця, який лікувався у терапевтичному відділенні Нововолинської ЦМЛ , зараз перебуває  під наглядом лікарів Іваничівського Центру ПМСД.

 

Нововолинська лікарня та поліція отримали засоби захисту

Сьогодні, 10 квітня, Нововолинська лікарня   отримала ще понад півтисячі одноразових захисних костюмів. 230 придбали за кошти, які зібрали працівники виконавчого комітету Нововолинської міської ради, а це понад 80 тисяч гривень. 200 комбінезонів  оплатили з міського бюджету, а ще 120 купили за гроші, які зібрали мешканці.

Захисні костюми виготовлені з ізоляційного матеріалу, легкі і водночас водонепроникні.

Перед тим, як здійснити закупівлю, посадовці й керівництво лікарні радилися із медичними працівниками, разом оглядали захисні комплекти на заводі виробника. Комбінезони вже мають сертифікати лабораторного центру.

Тож  на думку Андрія Сторонського, нарікань щодо їхньої якості  вже не буде.

Перший заступник міського голови  висловив сподівання, що цих  захисних костюмів медперсоналу нашої лікарні вистачить на перший час.

Засоби захисту на загальну суму майже 45 тисяч гривень  отримали сьогодні й нововолинські поліцейські. Їм за кошти бюджету міста   придбали дезінфектори, безконтактні термометри,  500 масок, 90 респіраторів, рукавички, окуляри, комбінезони.

“Робота поліцейських  є особливо важливою  у місті. Адже вони не лише патрулюють вулиці і попереджають громадян про дотримання карантину, а й насамперед разом із епідеміологами контактують із потенційно зараженими особами, встановлюючи коло контактних із інфікованими осіб”, -наголосив Андрій  Сторонський.

Фото  із сайту : Новововлинськ. соm.ua

Усі заклади, яким дозволено працювати під час карантину у Нововолинську, будуть відчинені

У вихідні дні на Волині вводиться режим максимального обмеження пересування.

Перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський  прокоментував  рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки  та  надзвичайних ситуацій №9 від 9 квітня 2020 року щодо запровадження  додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів на період карантину  з метою запобігання поширенню на території Волинської області гострої респіраторної  хвороби COVID-19. Це рішення викликало певний ажіотаж і паніку й  серед нововолинців.

-Щойно відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки  та  надзвичайних ситуацій, на якому прийнято рішення рекомендувати мешканцям міста максимально дотримуватися карантинних заходів. Не буде жодних обмежень у роботі  продуктових магазинів, аптек, АЗС та інших закладів торгівлі, яким дозволено  Постановою КМУ здійснювати свою підприємницьку діяльність. Ні в суботу, ні у неділю вони закриті не будуть, якщо це не передбачено їхнім графіком, – пояснив Андрій Сторонський.

Перший заступник міського голови звернувся до громадян не панікувати, не створювати черг у магазинах  у вихідні дні, щоб придбати необхідні товари. Вкотре закликав дотримуватися карантинних заходів  та  перебувати вдома.

Андрій Сторонський також повідомив, що сьогодні він провів зустріч із керівниками релігійних організацій. Наближається велике християнське свято – Вербна неділя. Він акцентував увагу на тому, аби люди не збиралися біля церкви і не створювали скупчення. Священники освятять вербу і роздадуть на подвір’ї прихожанам.   Заходи спрямовані на те, щоб не допустити поширення коронавірусної інфекції у місті. Адже на сьогодні в Нововолинську три  підтверджених випадки захворюваності на коронавірус. На обстеженні – 79   контактних осіб.

-У цей нелегкий час треба відповідально віднестися до цієї ситуації. Залишаймося вдома. Разом ми подолаємо ці негаразди, – сказав Андрій Сторонський.

ПРОТОКОЛ  № 5 позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної

безпеки та надзвичайних ситуацій.

 

У міській раді спілкувалися зі священниками

Сьогодні у міській раді відбулася  зустріч першого заступника міського голови, секретаря ради Андрія Сторонського з керівниками релігійних організацій міста, на якій обговорили питання відзначення великих християнських свят: Вербної неділі та Світлого Христового Воскресіння.

В Україні, та в Нововолинську зокрема, тривають карантинні заходи, пов’язані із  поширенням коронавірусу. Маємо вжити усі необхідні міри, аби зменшити ризики інфікування.

На нараді вели мову про обмеження відвідування церков у ці святкові дні. Храми залишаються духовним осередком для спілкування з вірянами. Хоча там проходитимуть Богослужіння згідно графіків, однак без особистої присутності мирян. Одночасно можуть знаходитись не більше десяти осіб. Святкові Літургії також транслюватимуть у режимі онлайн.

Священнослужителі нововолинських церков говорили про те, що з розумінням ставляться до ситуації, намагаючись дотримуватися запобіжних заходів, які сьогодні регламентовані законодавством України та прийнятими документами на місцевому рівні. Наголошувалося й на тому, що таїство сповіді й причастя обмежені. Його можна буде провести по завершенню карантинних заходів.

Андрій Сторонський закликав нововолинців залишатися вдома . Особливо це стосується літніх людей і тих, хто перебуває на самоізоляції чи має ознаки респіраторних захворювань.  А, якщо все ж вирішилй іти за освяченням верби чи великоднього кошика, то щоб це робив лише хтось один з родини.

У Вербну неділю після завершення Богослужіння освячену вербу з 12  до 16 години священники  роздадуть усім охочим. Церковні ворота будуть відкриті. Варто наголосити, що необхідно дотримуватися  норм карантину, та “соціальної дистанції”.

 Т.в.о. начальника сектору превенції Оксана Цицора, яка була присутня на нараді, повідомила, що правоохоронці слідкуватимуть за дотриманням громадського порядку біля храмів.

Про деталі освячення Великодніх пасок повідомимо згодом, адже, зважаючи на обставини, які складаються з поширенням коронавірусу, можливі зміни.

Відділ з питань інформаційної  політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.