Маємо ще одне вогнище зараження коронавірусом

Про це повідомив  на прес-конференції міський голова Віктор Сапожніков 27 квітня.

Жертвою стала мешканка  Нововолинська, яка лікувалася у гематологічному відділенні обласної клінічної лікарні  і там  інфікувалася коронавірусом.

На пасхальні дні  жінка приїхала додому. Після цього знову повернулася у медичний заклад. Через кілька днів  ПЛР тестування підтвердило у неї коронавірусну хворобу.  Тож є пересторога, що ланцюжок зараження може піти далі, адже вдома вона спілкувалася з родиною.

На даний період жінка продовжує лікуватися у Боголюбах.

Нагадаємо, що станом на 9.00 годину 27 квітня у Нововолинську зареєстровано 41 випадок захворювань на Covid-19, які підтверджені лабораторно методом ПЛР.

«Сьогодні 36 людей у нашому місті ще хворіють на коронавірус. Троє  вилікувалися від цієї недуги. На жаль, двоє пацієнтів померли. Сподіваюся, що цього тижня отримаємо від’ємні результати 6-8 людей як таких, котрі одужали»,  – наголосив Віктор Сапожніков.

Міський голова підкреслив, що нині маємо бути вдячні медичним працівникам, які віддають усі сили  для подолання небезпечної недуги. Адже   із усіх хворих на коронавірус  у Волинській області   – майже третина – це медики.  За минулу добу в Нововолинську  діагностували  коронавірус  у ще одного  медпрацівника.

Віктор Сапожніков закликає усіх до відповідальності та наголошує  на дотриманні умов карантину задля збереження свого життя та інших людей.

 

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.

Коронавірус. Нововолинськ: оперативна інформація. 27 квітня

За минулу добу в Нововолинську  діагностували  коронавірусну хворобу  у ще однієї людини. Хвора – медичний працівник.

Станом 09.00 год.  27 квітня у Нововолинську зареєстровано 41 випадок захворювань на Covid-19, які підтверджені лабораторно методом ПЛР. Троє людей одужали від цієї хвороби. Два випадки летальні.

На Волині розпочали виплату одноразової допомоги

23 квітня 2020 року головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області розпочало фінансування виплати одноразової грошової допомоги в сумі 1000 грн.

Одноразову  допомогу отримають пенсіонери, яким на 1 квітня 2020 року встановлено пенсійну  виплату менше 5 тисяч гривень.

Пенсіонерам, які отримують пенсії через установи банків, кошти зарахують автоматично, а тим, хто отримує пенсію через Укрпошту, гроші принесе листоноша.

Нарахування одноразової допомоги проведено за матеріалами пенсійних справ і не потребує особистого звернення до органів Пенсійного фонду.

 

Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області                                                                                                                 

                  

 

У Нововолинську вшанували героїв-ліквідаторів

Цьогоріч 26 квітня минає  34 роки від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія — техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей.

Продовжити читати

У Нововолинську запрацюють ще два карантинні контрольно-пропускні пункти

24 квітня 2020 року на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ознайомились із результатами роботи карантинних контрольно-пропускних пунктів у Нововолинську.

Продовжити читати

Коронавірус. Нововолинськ: оновлена статистика

Це підтвердили результати ПЛР тестування,  які сьогодні надійшли до Нововолинська. Як повідомила головний лікар Нововолинського центру ПМСД Ольга Попіка, пацієнтка перебувала на амбулаторному лікуванні. Цього тижня їй двічі брали забір  матеріалу на дослідження коронавірусної інфекції . Лабораторне діагностування методом  полімеразної ланцюгової реакції двічі дало від’ємний результат. А це значить, що пацієнтка  повністю одужала.

Станом 12.00 год.  24 квітня у Нововолинську зареєстровано   38 випадків захворювань на Covid-19, які підтверджені лабораторно методом ПЛР .  І вже  троє людей  одужали від цієї хвороби.

Станом на 12.35 год. 24 квітня надійшла сумна звістка: маємо ще один летальни й випадок. Чоловік, який лікувався у Волинській обласній клінічній лікарні і кілька днів був у важкому стані, помер. Йому було 75 років, спочатку він лежав у палаті   терапевтичноuj відділення Нововолинської ЦМЛ з першим померлим від коронавірусу нововолинцем.  

Висловлюємо щирі співчуття родині.

У Нововолинську працюють блокпости

З метою недопущення поширення коронавірусу сьогодні на в’їзді до Нововолинська зі сторони Володимира-Волинського та  на виїзді з міста в сторону Львова та Іванич встановили карантинні  контрольно-пропускні пункти. Рішення про функціонування блокпостів прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  за рекомендацією Регіональної комісії з питань ТЕБ та НС про встановлення особливого режиму в’їзду на територію Нововолинська та виїзду з нього громадян і транспортних засобів.

Пункти працюватимуть  цілодобово. До роботи залучені поліцейські, медики, працівники ДСНС та представники Держпродспоживслужби. Водіям та пасажирам безконтактним методом вимірють температуру. Крім температурного скринінгу, фіксують усіх, хто в’їжджає до міста та виїжджає з нього, з’ясовують мету поїздки. Також роздають інформаційно-роз”яснювальні буклети з  профілактики інфікування коронавірусом.

Працівники служб, які чергують на  КПП, забезпечені засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими та харчуванням. Поблизу КПП облаштували біотуалети.

В.о. старшого інспектора сектору превенції Нововолинського відділу поліції Олександр Дорош каже, каже, що наразі усі водії ставляться до тимчасових незручностей з розумінням.

“Всім громадянам рекомендуємо залишатися вдома, дотримуватися правил карантину й обмежити без нагальної потреби свої поїздки. При наближені поліцейського чи медпрацівника водіїв просимо одягати маску.    Майже всі ставляться з розумінням. Ми до кожного водія звертаємось коректно й вічливо. І не відчувається ніякої злоби й агресії”, – зазначив Олександр Дорош.

Нагадаємо, станом 16.00 год.  23 квітня у Нововолинську зареєстровано   38 випадків захворювань на Covid-19, які підтверджені лабораторно методом ПЛР . Один з них летальний. Двоє людей одужали.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.

Ще один нововолинець захворів на коронавірус

Сьогодні, 23 квітня,  ПЛР-тестування підтвердило коронавірус   ще в одного жителя Нововолинська. Хворий лікується в інфекційному відділенні  Нововолинської ЦМЛ.

Таким чином, станом 16.00 год.  23 квітня у Нововолинську зареєстровано   38 випадків захворювань на Covid-19, які підтверджені лабораторно методом ПЛР . Один з них летальний. Двоє людей одужали.

Коронавірус. Нововолинськ: оперативна інформація. 23 квітня

Станом 10.00 год.  23 квітня у Нововолинську лабораторно методом ПЛР підтверджено 37 випадків захворювань на Covid-19, один з яких летальний. Двоє людей одужали.

За минулу добу  зареєстровано  ще один випадок захворювання на коронавірус у нашому місті.

Зараз 20 хворих на коронавірусну інфекцію нововолинців перебуває на амбулаторному лікуванні,  9 пацієнтів – в інфекційному відділенні Нововолинської ЦМЛ.  Ще двоє людей перебувають в реанімації й підключені до апарату штучної вентиляції легень. Це хворі старшого віку й мають важкі супутні захворювання, що ускладнюють перебіг в них коронавірусного захворювання.

Згідно затвердженого алгоритму дій 5 хворих  нововолинців транспортували в обласну лікарню.

 

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.

ЗВЕРНЕННЯ Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році

Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2020 року

ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ:

безпека і здоров’я на роботі

можуть врятувати життя

 

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. Цьогоріч Україна вкотре долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці та мала намір провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці за тематикою, що присвячена вирішенню проблеми насильства і домагань у сфері праці.

Однак запланованому завадила надзвичайна подія – спалах коронавірусної інфекції COVID-19, яка розпочалася в Китаї, згодом охопила Південну Корею, Іран, країни західної Європи, а сьогодні вже панує у всьому світі. Тож темою Всесвітнього дня охорони праці-2020 стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги.

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

У процесі підготовки до відзначення Дня охорони праці в Україні, яка фактично збіглася в часі з першими проявами «коронакризи», стало зрозумілим, що перед усім українським суспільством постав досі нечуваний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль.

Перші випадки захворювання було зафіксовано у грудні 2019 року, а вже 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекції. Зокрема генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреісус заявив: «Це не просто криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектору. Тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу». Того ж дня постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 в Україні було запроваджено карантинні заходи, які в подальшому уряд подовжив і посилив.

Ухвалені на законодавчому рівні заходи спрямовані передусім на протидію поширенню коронавірусної інфекції та передбачають обмеження на проведення масових заходів, заборону діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів соціально-культурної сфери, запровадження карантину в навчальних закладах усіх рівнів, обмеження функціонування громадського транспорту та пасажирських перевезень.

Щоб стримати поширення COVID-19 і зберегти життя та здоров’я людей, зазначені рішення, безумовно, були правильними та потрібними. Але разом з тим, як наслідок їх впровадження, ми можемо спостерігати невтішну картину економічного спаду в країні: у всіх галузях та сферах. Такий стан справ породжує серйозні загрози, які за своєю суттю – справжнісінька криза, що впливає не тільки на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестиції, а й може спричинити «шок» на ринку праці, який ми вже фактично маємо.

Першочергові оцінки Міжнародної організації праці вказують на потенційну загрозу неабиякого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо.

Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників у країні. На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров’я всіх громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави.

Зупинка економічної активності бізнесу, врешті-решт, обов’язково закінчиться,

а збережений трудовий капітал стане для підприємств рушійною силою, яка забезпечить у подальшому відновлення економічного зростання.

Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи під час карантину, на забезпечення нагальних

профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19.

Особливу увагу потрібно приділити захисту лікарів та інших медичних працівників, що перебувають в епіцентрі складної ситуації, виконуючи професійні обов’язки з надання медичної допомоги пацієнтам, збереження їх здоров’я та життя.

Водночас, постановою КМУ від 25.03.2020 № 256 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.

Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та їх сімей.

В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню

інфекції, захисту здоров’я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.

Підсумовуючи зазначене, закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні.